My Cart

Ostanite sigurni i ugrijani i po hladnoći


Raditi i biti vani tijekom zime izlažemo se nizu opasnosti, uključujući i rizike povezane s ekstremnim vremenskim uvjetima kao što su ozebline. Hladno vrijeme također može utjecati i na osjetila tijela, mijenjajući mogućnosti vida, mirisa i osjećaja. Propisnim oblačenjem možemo smanjiti utjecaj ekstremnih vremenskih uvjeta na zdravlje i produktivnost.

Upravo iz tih razloga donosimo vam nekoliko savjeta koji će vam pomoći u uvjetima velikih hladnoća:

  • Nosite odgovarajuću odjeću za hladno vrijeme. Za vanjski sloj odjeće koristite nešto poput vjetrovke, tj. hlače, jakne ili kombinezone koji su vjetronepropusni i vodonepropusni. Ovo će imati više efekta u zaštiti kod unutarnjih slojeva. Vrlo je važno da je odjeća odgovarajuće veličine, jer ako je premala ili prevelika može ometati kretnje.

  • Obucite se slojevito. Obucite se slojevito i pripazite da Vam odjeća nigdje ne blokira krvotok, jer to može dovesti do teških posljedica za zdravlje. Vanjski sloj odjeće bi trebao biti komotniji, dok bi unutarnji sloj odjeće trebao biti uz tijelo kako bi sačuvali toplinu. Ako je hladno i kišovito, vuna i sintetička vlakna su najbolji materijali za nositi ispod vanjskog sloja, jer će vas zagrijati. 

  • Pazite da ostanete suhi. Kako bi umanjili znojenje, skinite slojeve odjeće kada vam postane prevruće. Pokušajte izbjeći mokru odjeću, jer to umanjuje zaštitu od hladnoće i povećava šansu za ozebline.

  • Nosite odgovarajuću obuću. Obuća za rad u teškim vremenskim uvjetima, trebala bi imati đon s većim brazdama kako bi spriječile klizanje, tj. protuklizni đon. Obuća koja je u lošem stanju, ispucani šavovi, rupe u obući, itd. se ne bi trebala nositi. Također se preporučuje više slojeva čarapa, najbolje vunene čarape kako bi se zadržala toplina stopala.

  • Koristite odgovarajuću zaštitu ruku. Tanji par vunenih rukavica ispod jednog para kožnih rukavica bila bi dobra zaštita za ekstremne hladnoće, a postoje i posebne rukavice za rad u ekstremnim vremenskim uvjetima.

  • Pobrinite se zaštititi glavu od hladnoće. Pazite da nosite odgovarajuća porkivala za glavu, preporučuje se da nosite vunenu kapu kako biste zadržali toplinu.

  • Krećite se sporije i pažljivije. Kada se radi po kiši, snijegu, hladnoći, prirodna je reakcija raditi što brže kako bi što prije ušli u zatvoreni prostor. Međutim, u takvim uvjetima sve postane sklisko i upravo tada bi trebalo raditi suprotno, sporije i pažljivije kako biste spriječili ozljede.

  • Pobrinite se za bolju vidljivost. Ako nosite naočale, koristite sprej ili maramice protiv magljenja prije izlaska van. Pobrinite se da je prostor u kojem radite dobro osvijetljen, ako je potrebno koristite dodatnu vanjsku rasvjetu.

  • Pobrinite se da drugi vide vas. Ako radite na prostoru gdje postoji promet (npr. kamioni, automobili, viljuškari itd.), uvijek nosite svijetle boje, a preporučljivo je u takvim situacijama nositi reflektirajuće prsluke bez obzira na vremenske uvjete.


Zaključak je, pobrinite se da imate odgovarajuću odjeću i opremu za hladne vremenske uvjete i nemojte nositi istrošenu odjeću i obuću na hladnoći jer si time povećavate šansu za ozljedama i zdravstvenim problemima.

Ukoliko Vas zanima odjeća i oprema za hladne vremenske uvjete i želite se pobrinuti da Vaša tvrtka, Vi i Vaši kolege budu sigurni tijekom hladnijih vremenskih uvjeta, slobodno nas kontaktirajte.


To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.

Added to cart